Witam

Witam serdecznie!

Jako logopeda zajmuje się:

 • profilaktyką zaburzeń rozwoju mowy i języka;
 • diagnozowaniem oraz terapią zaburzeń mowy i wad wymowy udzieci i dorosłych;
 • stymulacją rozwoju zdolności poznawczych oraz językowych dzieci i dorosłych z różnymi zespołami chorobowymi i niepełnosprawnościami (np.: autyzm, zespół Aspergera, zespół Downa) oraz ich wieloprofilowym usprawnianiem;
 • wczesną interwencją logopedyczną – udzielam wskazówek jak w prawidłowy sposób karmić dziecko, co robić gdy występuje nadwrażliwość lub niedowrażliwość w obrębie twarzy, gdy występują nieprawidłowości anatomiczne w obszarze ustno-twarzowym (np.: rozszczepy), gdy pojawia się problem z oddychaniem, ssaniem, gryzieniem, żuciem i połykaniem, pokazuje jak można wzmocnić mięśnie warg, języka i podniebienia miękkiego. Dzięki takim działaniom nie dopuszcza się do rozwoju patologii twarzy i narządów mowy;
 • terapią osób, które mają trudności w przyjmowaniu pokarmów – przy ścisłej współpracy z zespołem psychodietetyków;
 • logopedią medialną – przygotowywaniem do wystąpień publicznych – nauką prawidłowej emisji głosu, dykcji, zwalnianiem tempa mowy itp.

Jestem także terapeutą ręki oraz dogoterapeutą. Prowadzę dogoterapię indywidualną i grupową przy udziale mojego psa – czarnego labradora Leona.

Ćwiczenia są dostosowane indywidualnie do każdego pacjenta oraz jego zaburzenia komunikacji, np.: dla dzieci mają formę gier i zabaw. W czasie ich trwania wprowadzam także elementy integracji sensorycznej, terapii ręki oraz dogoterapii, aby jak najefektywniej stymulować mowę. W trakcie prowadzonej przez siebie terapii łącze różne metody pracy, dostosowane do pacjentów i ich indywidualnych potrzeb.

Gabinet jest wyposażony w liczne pomoce dydaktyczne, adresowane do dzieci w różnym wieku oraz dorosłych, programy komputerowe, a także sprzęt do integracji sensorycznej (np.: huśtawki, piłki), terapii ręki oraz słuchawki z mikrofonem Forbrain. Mieści się on w centrum miasta Olsztyn, a na co dzień przyjmują w nim logopedzi oraz terapeuci ręki.

Gabinet logopedyczny współpracuje także z innymi, wykwalifikowanymi, specjalistami:

 • fizjoterapeutą;
 • terapeutą integracji sensorycznej;
 • psychologiem;
 • poradnią psychodietetyczną;
 • oligofrenopedagogiem.

Istnieje możliwość zapisania się na wizytę do wymienionych specjalistów. Dzięki działaniu zespołowemu w szybszym czasie możemy osiągnąć wyznaczone cele terapeutyczne!

Często trafiają do mojego gabinetu rodzice, którzy powtarzają mit, że dzieci błędnie lub w ogóle nie mówiące same się tego nauczą, że samoistnie wyrosną z wad wymowy. Często słyszymy, że chłopcy późno uczą się mówić. Należy jednak pamiętać, że zaburzenia mowy same nie mijają, co więcej – mogą wpływać na obniżenie samooceny dziecka i zaburzać jego relacje z otoczeniem oraz prowadzić nawet do logofobii (strach przed mówieniem). Dlatego nie warto czekać  – należy skorzystać z pomocy specjalisty, który zaradzi powstałym trudnościom! Im szybciej wybiorą się Państwo ze swoją pociechą do logopedy tym wada wymowy będzie mniej utrwalona, a tym samym łatwiejsza do skorygowania, a sama terapia będzie trwała krócej.