Witamy serdecznie!
Jako logopedzi zajmujemy się:
- profilaktyką zaburzeń rozwoju mowy i języka;
- diagnozowaniem oraz terapią zaburzeń mowy i wad wymowy u DZIECI i DOROSŁYCH;
- stymulacją rozwoju zdolności poznawczych oraz językowych dzieci i dorosłych z różnymi zespołami chorobowymi i niepełnosprawnościami (np.: autyzm, zespół Aspergera, zespół Downa) oraz ich wieloprofilowym usprawnianiem;
- wczesną interwencją logopedyczną – udzielamy wskazówek jak w prawidłowy sposób karmić dziecko, co robić gdy występuje nadwrażliwość lub niedowrażliwość w obrębie twarzy, gdy występują nieprawidłowości anatomiczne w obszarze ustno-twarzowym (np.: rozszczepy), gdy pojawia się problem z oddychaniem, ssaniem, gryzieniem, żuciem i połykaniem, pokazujemy jak można wzmocnić mięśnie warg, języka i podniebienia miękkiego. Dzięki takim działaniom nie dopuszcza się do rozwoju patologii twarzy i narządów mowy;
- terapią osób, które mają trudności w przyjmowaniu pokarmów;
- logopedią medialną – przygotowywaniem do wystąpień publicznych – nauką prawidłowej emisji głosu, dykcji, zwalnianiem tempa mowy itp.
Jesteśmy także terapeutami ręki oraz dogoterapeutami. Prowadzimy dogoterapię indywidualną i grupową przy udziale czarnego labradora Leosia.
Ćwiczenia są dostosowane indywidualnie do każdego pacjenta oraz jego zaburzenia komunikacji, np.: dla dzieci mają formę gier i zabaw. W czasie ich trwania wprowadzam także elementy integracji sensorycznej, terapii ręki oraz dogoterapii, aby jak najefektywniej stymulować mowę. W trakcie prowadzonej przez siebie terapii łączymy różne metody pracy, dostosowane do pacjentów i ich indywidualnych potrzeb.
Nasze gabinety są wyposażone w liczne pomoce dydaktyczne, adresowane do dzieci w różnym wieku oraz dorosłych, programy komputerowe, a także sprzęt do integracji sensorycznej (np.: huśtawki, piłki), terapii ręki oraz słuchawki z mikrofonem Forbrain. Mieszczą się one w centrum miasta Olsztyna.
Gabinet logopedyczny współpracuje także z innymi, wykwalifikowanymi, specjalistami:
- fizjoterapeutą;
- terapeutą integracji sensorycznej;
- psychologiem;
- oligofrenopedagogiem.
Istnieje możliwość zapisania się na wizytę do wymienionych specjalistów. Dzięki działaniu zespołowemu w szybszym czasie możemy osiągnąć wyznaczone cele terapeutyczne!
Często trafiają do naszego gabinetu rodzice, którzy powtarzają mit, że dzieci błędnie lub w ogóle nie mówiące same się tego nauczą, że samoistnie wyrosną z wad wymowy. Często słyszymy, że chłopcy późno uczą się mówić. Należy jednak pamiętać, że zaburzenia mowy same nie mijają, co więcej – mogą wpływać na obniżenie samooceny dziecka i zaburzać jego relacje z otoczeniem oraz prowadzić nawet do logofobii (strach przed mówieniem). Dlatego nie warto czekać – należy skorzystać z pomocy specjalisty, który zaradzi powstałym trudnościom! Im szybciej wybiorą się Państwo ze swoją pociechą do logopedy tym wada wymowy będzie mniej utrwalona, a tym samym łatwiejsza do skorygowania, a sama terapia będzie trwała krócej.