Kinesiotaping logopedyczny

KINESIOTAPING jest to metoda terapeutyczna polegająca na oklejeniach specjalnymi, elastycznymi, plastrami w celach leczniczych.

Wskazania do stosowania kinesiotapingu:
– zmniejszenie bólu
– wspomaganie pracy mięśni
– normalizowanie napięcia mięśni
– wspomaganie funkcji więzadeł i ścięgien
– usprawnianie działania układu limfatycznego
– usprawnianie miejscowego krążenia.

Oklejenia robi się za pomocą specjalnych plastrów. Są one hipoalergiczne, odprowadzają wilgoć ze skóry i wysychają po zamoczeniu, przez to można się w nich myć. Są wykonane z bawełny oraz akrylowego kleju. Ich efektywność poparta jest licznymi badaniami naukowymi z zakresu terapii skórno-mięśniowo-powięziowych. Każda aplikacja jest poprzedzona badaniem, wywiadem i oceną, nie jest oparta na stosowaniu gotowych szablonów dla poszczególnych schorzeń. Jedyne przeciwwskazania do ich stosowania to: uczulenie na składniki plastra, uszkodzenia skóry lub świeże blizny. Zawsze wykonujemy oklejenia testowe – alergiczne!

Kinesiotaping logopedyczny jest fantastyczną metodą wspomagającą terapię logopedyczną. Dzięki niej możemy usprawniać mięsień okrężny ust, pionizować język, domykać usta, co jest niezbędne przy korekcji niektórych wad wymowy! Fantastycznie sprawdzi się także u osób z obniżonym bądź podwyższonym napięciem mięśniowym. Ponadto ta metoda jest również dedykowana dla osób z niedowładami twarzy, porażeniem mięśni lub nerwów twarzowych, po uderzeniach oraz wypadkach komunikacyjnych, po dysfunkcjach stawu skroniowo – żuchwowego, obrzęku limfatycznym twarzy, bruksizmie (zgrzytanie zębami), asymetrii twarzy, krwiakach, wylewach podskórnych. Doskonale pomaga ona w problemach ze ślinieniem się, z piciem i jedzeniem, połykaniem, dmuchaniem, domykaniem ust, osłabieniem aparatu artykulacyjnego, niskiej sprawności motorycznej języka i wiele innych.
Wielką zaletą tej metody terapeutycznej jest fakt, że terapeutyczne działanie plastrów nie kończy się w momencie opuszczenia przez pacjenta gabinetu, ale trwa znacznie dłużej, ponieważ plastry można mieć przyklejone do 5 dni!

Wykonujemy oklejenia w gabinecie oraz domu pacjenta.

Serdecznie zapraszamy! 🙂